skip navigation

Georgia Grappler All-State Dream Team

By GA Grappler, 02/21/20, 8:45PM AKST

Share

Best of the Best in 2020

Coming Soon: All Class Rankings, Pound For Pound Rankings, NCAA Tournament Coverage, and MORE!

1st Team All State Dream Team

106: Cole Hunt, So. Dalton 6A 
113: Nathan Orum, Sr. Camden Co 7A 
120: Jacob Pedraza, Jr. North Hall 3A
126: Joey Felix, Sr. Collins Hill 7A
132: Julian Farber, Sr. Veterans 5A
138: Caden McCrary, Jr. Woodland, Cartersville 5A
145: Caleb Henson, Jr. Woodland, Cartersville 5A
152: Kamdyn Munro, Jr. Richmond Hill 6A
160: Matthew Singleton, So. Woodward Academy 4A
170: Jaxon Smith, Jr. Woodland, Cartersville 5A
182: Gavin Kane, Sr. Cambridge 6A
195: Jakeem Littles, Sr. Richmond Hill 6A
220: Chase Horne, So. West Laurens 4A
285: Dylan Fairchild, Jr. West Forsyth 7A

2nd Team

106: Reese Jones, So. Ola 5A 
113: Angel Banda, Sr. Adairsville 3A
120: Michael Roe, Jr. Woodstock, 7A
126: Brent Parivechio, Sr. Carrollton 5A
132: Nick Masters, Sr. Woodward Academy 4A
138: Michael Kilic, So. Woodward Academy 4A
145: Francis Morrissey, Sr. Veterans 5A
152: Nick Stonecheck, Sr. Buford 5A
160: Lucas DeSilva, Sr. Collins Hill 7A
170: Caleb Waddell, Sr. Gilmer 4A
182: Brent Carr, Sr. West Laurens 4A
195: Kaleb Walley, Jr. Rockdale Co 7A
220: Eli Daugherty, Sr. Creekview 6A
285: DJ Lundy, Sr. Irwin Co 1A

Honorable Mention

106: Ethan Frye, Sr. Ware Co 5A; Jacob Silka, So. Cherokee Co 7A

113: Malik Hardy, Jr. Spencer 2A; Griffin Jarrett, Sr. Chattooga 2A

120: Bryce Kresho, So Cass 5A; Jacob Seymour, So. South Paulding
6A

126: Colton Bishop, So. Woodland, Cartersville 5A; Josh Kincaid, Jr. Madison Co 4A  

132: Todd Carter, Sr. Pierce Co 3A; William Shores, Sr. Richmond Hill 6A

138: Hunter Noland, Jr. Dalton 6A; Wright Walker, Sr. Irwin Co 1A

145: Drew Eller, Sr. Evans 6A; Rex McDaniel, Sr. North Gwinnett 7A

152: Dawson Matthews, Jr. Alexander 6A; Nathan Santos, Sr. Camden Co 7A

160: Charlie Darracott, Sr. Buford 5A; Wyatt Higgins, Sr Creekview 6A

170: Drake Miller, Jr. Pepperell 2A; Malachi Wiley, Sr. Woodward Academy 4A

182: Blaine Bergey, Sr. Buford 5A; Garrett Spikes, Sr. Mountain View 7A

195: Thomas Godbee, Jr. Vidalia 2A; Zeke Taylor, Sr. Perry 4A

220: Jonathan Chesser, Jr. Riverside Military 1A; Caleb Hardeman Haralson Co 3A

285: Parker Bennett, Jr. Creekview 6A; Luis Medina, Sr. Chattooga
2A

|